Miks teraapiasse tulla?

Teraapiasse tulemiseks on tihti olemas mingi sisemine impulss, mis ütleb, et oleks vaja pöörduda enda avastamiseks või oma olemusele uute vaatenurkade saamiseks spetsialisti poole. Samuti võib olla ka mingi konkreetne probleem, mis on pikemat aega häirinud ja millele ei leidu vastust. Samas võid tunda sees mingit ärevuse, masenduse, üksinduse või mõnda muud tunnet, mis häirib su normaalset elurütmi. Mõnikord võib lihtsalt leida end kohast, kus teine perspektiiv võib kasuks tulla. Vahel võid tunda, et oled kohas, kus mingi informatsioon lahti kodeerimisega on tekkinud raskused ja oleks vaja spetsialisti abi.

Millal teraapiasse tulla?

Teraapiasse tule siis, kui oled valmis enda avamiseks ja avastamiseks ning endaga töö tegemiseks ka väljaspool teraapiaruumi. Tule, kui tunned, et vajad kellegagi rääkimist, sest oled kohas kus kõik näib nõiaringis liikuvat ja oleks vaja olukorrale konkreetsemalt otsa vaadata.

Kuidas valida endale õiget terapeut?

Terapeudi valikul lähtu sellest, milline terapeut tundub kõige südamelähedasem. Võid valida selle järgi, milliste tööriistadega terapeut peamiselt töötab. Kõige olulisem on usaldada ja valida oma sisetunde järgi.

Kas ma võin terapeuti vahetada?

Kui teeme holistilist nelikut, siis selle jooksul ei saa terapeuti vahetada. Muul juhul kui tunned, et midagi ei klapi, siis on alati võimalik terapeuti vahetada.  

Kas mul peab olema konkreetne probleem, millega terapeudi juurde pöörduda?

Kindlasti ei pea olema konkreetselt sõnastatud probleemi. Sisendiks võib olla segadus või üldine murelik seisund. Ka siis kui elu tundub täiesti tavapärane, pakub teraapias käimine arengu mõttes alati uusi suundi ja põnevaid väljakutseid, mida endale esitada.

Mis siis, kui ma tunnen, et midagi on viga, aga ma ei tea, mis mul viga on?

Selleks teraapia loodud ongi. Minu abiga liigume läbi erinevatest etappidest ja teemadest, kuni jõuame seisundini, mis pakub selgeid äratundmishetki ja kergendust või on selle “vea” all peidus mitu erinevat lahendamata teemat, millega tegelemine aitab saavutada tasakaalu.

Mida terapeut teeb?

Kõigepealt tutvun Sinuga ja Su teemaga ja kaardistan põhjalikult Su olemust ning olen Sinuga koos antud protsessis. Seansil kasutan vestlustehnikaid ja/või oma teisi tööriistu, mis aitavad viia Sind su soovitud tulemuseni lähemale. Midagi ei toimu ilma sinu soovi ja loata.

Mida teraapiaseansist oodata võiksin?

Teraapiaseanss on põnev eneseavastamise teekond ja selle raames ei toimu midagi, mis ei oleks sinu arengu hüvanguks. Oluline on, et sa tunned end teraapiaseansil terapeudi poolt hoituna ja vabalt.

Kui pikk on üks teraapiaseanss?

Teraapiaseansi pikkus sõltub Sinust, sest iga inimese tempo ja lugu on erineva pikkusega ning teraapiameetodist. Oluline on, et ervastuvõtul on mul aega pühenduda Sulle just nii nagu Sinul vaja on eesmärgiga saada asjad klaarimaks. Senine praktika on näidanud, et 1 seansi pikkus varieerub 1,5 - 3 tunni vahel. Sul on alati võimalus lõpetada seanss, millal sa seda õigeks pead.

Kui konfidentsiaalseks jäävad terapeudiga lahatud teemad?

Konfidentsiaalsus on üks teraapia alustalasid ja oluline aspekt iga turvalise teraapia õhkkonna loomisel. Kõik, mis teraapias toimub on konfidentsiaalne ja jääb Sinu ja minu vahele.

Kuidas ma peaksin terapeudi vastuvõtul olema?

Ole nagu Sa oled - ole Sina ise! See on väga okei, kui rõõmus või kurb, kui nutad, oled vihane, ängis või armastuses. Oluline on, et oleksid aus ja avatud, seda suuremat kasu Sulle teraapiaseansist on. Mul võib olla ka raske abistada Sind, kui Sa hoiad teatud olulist infot vaid enda teada.

Kus seansid toimuvad?

Seansi asukoht on Armastusetee ruumides Pärnu mnt 102 Tallinn, II korrus