TERAAPIAVORMID, MIDA MA PAKUN JA VAJADUSEL KOMBINEERIN:
Individuaalne nõustamine
Ma olen veendunud, et õnneliku elu alus on hea kommunikatsioon ja seda nii enda
suunal kui ka teistega. Vehel jääb sõprade toetusest väheks, sest nad pole
objektiivsed või on lihtsalt keeruline endast aru saada. Siin tulen Sulle
toeks, et aidata Sul endast paremini aru saada ning arendada väljendus -ja
kuulamisoskusi.
Vestluse käigus selgitame välja probleemi või elu osa, mida Sa muuta tahad ja kuidas seda muutust teostada. Oluline on usk muutuse võimalikkusesse, julgus vaimusilmas takistustega silmitsi seista, oma sisemise väe avastamine ja suurendamine ning muutuste ellukutsumine.
Nõustamisele võib Sind tuua väga erinevad olukorrad, näiteks suhetest tingitud väljakutsed, lapse kasvatamisega seotud raskused, mõnikord stress ja hingehaavad ja mõnikord võib olla lihtsalt vajadus kellegi neutraalsema osapoolega rääkida.
Vastuvõtule on oodatud noorukid, kui ka täiskasvanud.
Paariteraapia
Ma arvan, et ühte ja õiget ideaalset paarisuhte retsepti ei ole olemas. Sul on võimalik kujundada enda paarissuhe selliseks, et see vastab Sinu ja Su partneri ootustele ja see ongi ideaalne. Paariteraapias vaatleme Sinuga koos olemasolevaid suhtlemisstrateegiaid ja mustreid, arendame suhtlemisoskuseid (millest olulisem on kuulamisoskus), arutleme teemasid, millest on muidu keeruline rääkida, loome taasühenduse ja usalduse Sinu ja Su partneri vahel.
Paariteraapia sobib Sulle, kes sa alles alustad ühist
teekonda, kui ka Sulle, kui sa oled oma suhtega ummikus, kuid pole veel kaotanud
lootust suhet parandada. Vahel võib paariteraapiast saada lahutusteraapia, kus
terapeut aitab abikaasadel rahumeelselt lahku minna.
Olen läbinud Imago paariteraapia õppe ning täiendanud ennast tunnetekeskses paariteraapias (EFT)
Pereteraapia
Inimene kuulub reeglina mingisse sotsiaalsesse kooslusse ning enamasti on selleks perekond. Pereteraapias vaadeldakse perekonda kui süsteemi, kus muutus ühes pereliikmes toob kaasa muutuse kogu süsteemis ja vastupidi. Igas perekonnas on oma struktuur ning toimimismehhanismid, mis püüdlevad tasakaalu poole. Sellest kontekstist lähtuvalt võivad psüühikahäire sümptomid kanda mingit funktsiooni perekonnas või olla süsteemi kohanematuse tagajärjeks.
See, millised sümptomid millisel pereliikmel mis kontekstis tekkivad, on teataval määral juhuslikud ning neid saab ravida ravides suhteid perekonnas. Laste ja noorte psüühikaprobleemide puhul on pere kaasamine efektiivse tulemuse saamiseks tarvilik samm.
Pereteraapias vaadeldakse sümptomit kui sümbolit pere probleemidest – mitte lapsel ei ole viga küljes, vaid viga on tekkinud pere suhtlemismustrites. Mõne probleemi korral puudub küll ideaalne lahendus ning täielikku korda pole võimalik igal juhtumil saavutada, kuid alati on võimalik leida sobivaim lahendus hetke probleemile. Pere ja lapse erinevatel arengutasemetel võib ette tulla erinevaid raskusi, perekesksed lähenemised pakuvad välja võimalusi nendega tegelemiseks.
Hetkel olen usin õppur Kiira Järve pereteraapia väljaõppes.
Seksuaalteraapia
Seksuaalteraapia on verbaalne teraapia vorm, kus ma
keskendun seksuaalsusega seotud teemadele
ja intiimsuhetele.
Paljudel meie seas esineb seksuaalprobleeme mingil eluetapil, millest osa lahenevad ise, kuid teiste puhul on vaja lisatuge. Juba probleemide põhjused võivad olla väga erinevad – füüsilised (näiteks haigused, õnnetused, operatsioonid), psühholoogilised (näiteks vaimse tervise probleemid), emotsionaalsed (näiteks suhte probleemid), situatiivsed (spetsiifilistest olukordadest tulenevad).
Ma toon siinkohal mõned näited, mida ma oma kabinetis kohtan. Pöördumise põhjus võib olla valuline vahekord, iha kadumine, erutuvuse probleemid, orgasmi probleemid, erektsiooni häired, seemnepurske probleemid (enneaegne/hilinenud) või kompulsiivne seksuaalkäitumine.
Ma olen oma seksuaalhariduse teadmisi laiendanud ka idamaiste õpetustega, kus seksuaalsus on see, millest saab kõik alguse, seksuaalenergiaga luuakse elu. Seksuaalenergia on Universumi kõige võimsam energia, see on loomise energia.
Mulle tundub, et seksuaalsust on tihti vääriti mõistetud ja paljude jaoks siiani tabuteema. Enamus inimesi kasutab seksuaalsust vaid laste saamiseks ja/või enda emotsionaalseks mahalaadimiseks. Iidsed kultuurid annavad meile edasi õpetusi, avades seksuaalsuse tõelise potensiaali ja näidates, et seksuaalsus on midagi püha ja maagilist.
Tantra on iidne hinduistlik ja budistlik uskumuste süsteem ja praktika, mis on umbes 5000 aastat vana. Tantra tähendab ühendust – Sinu keha ja vaimu vahel. See on elufilosoofia, mis kasutab seksuaalenergiat, et laiendada Sinu teadlikkust ning kogeda ekstaasi.
Teisisõnu loob see ühenduse tagasi Sinu enda juurde kui mees või naine. See ühendab Sinus spirituaalsuse ja seksuaalsuse. Tantra põhieesmärk on viia Sind rahuloluni ning iga hetke nautimiseni ja seda kõikides eluvaldkondades mitte vaid seksuaalsuses.
Vastuvõtul saame konfidentsiaalses ja hinnanguvabas keskkonnas nendel teemadel vestelda ning ühiselt seatud eesmärkide poole liikuda.
Holistiline regressiooniteraapia ja Brandon Bays rännakumeetod
Antud teraapiavorm annab võimaluse minna tagasi minevikusündmuste juurde ja
teha muudatusi ning seeläbi vabastada tundeid ning muuta mõtte-ja
käitumismustreid. See aitab süvatasandil vabaneda pikaaegsetest või hiljuti
tekkinud emotsionaalsetest ja füüsilistest blokeeringutest ning leida endas
uuesti üles rahu ning elurõõm.
Brandon Baysi rännakumeetodis usutakse, et siia maailma sündides oleme puhtad ja avatud. Kuid elu erinevate läbielamiste käigus kapseldutakse sageli lootes, et see kaitseb meid valusate läbielamiste eest. Tegelikkuses talletuvad valusad mälestused rakkudesse, tekitades nii negatiivse rakumälu. Sessioon aitab inimesel ligi pääseda probleemide emotsionaalsetele algpõhjustele ning need tervendada raku teadvuse tasandil.
Suure osa seansist viibid Sa muutunud teadvuse seisundis ja sügavas lõõgastuses. Turvaliselt ja minu juhendamisel liigud Sa oluliste südmuste juurde, et süvatasandil vabaneda tekkinud blokeeringustest.
Rännakumeetod sobib ideaalselt nii täiskasvanutele kui ka lastele.
BBTRS ehk biodünaamiline hingamine ja trauma vabastamine
Vabastav hingamine keskendub kehas asuvate pingete vabastamisele läbi ühendatud
ja sügava hingamise. Enamik tänapäeva inimesi hingab alateadlikult ja
pinnapealselt üles rindkeresse, luues enda kehas „ võitle-põgene“ seisundi.
Vabastav hingamine on võimas vahend, millega tõsta oma energiataset, vabastada
kogunenud emotsionaalseid ja füüsilisi pingeid või minna läbi emotsionaalselt
rasketest seisunditest.
Selle seansi käigus hingad Sa sügavalt ja ühendatult, sinu teadvuse seisund muutub ja sa saad kontakti paljude alateadvuses olevate tunnetega.
Biodynamic Breath & Trauma Release System® on välja kasvanud Wilhelm
Reich’i terapeutilisest lähenemisest pehmetele kudedele ja Peter Levine trauma
tervendamise mudelitest. BBTRS aitab vähendada ja puhastada meie sügavaid
primaarseid, religiooni ja ühiskonnaga seotud uskumusi. See meetod võimaldab
meil kogeda kõiki inimestele omaseid tundeid ja emotsioone, avardades samal
ajal võimekust toetada ja omaks võtta eluenergia vaba liikumist.
Vastunäidustused:
- epilepsia
- silma võrkkesta probleemid
- glaukoom
- osteoporoos (aktiivne liikumine võib põhjustada võimalikke probleeme)
- kõrge vererõhk (mis ei ole ravimite kontrolli all)
- südame-veresoonkonna haigused ja / või ebakorrapärasused, sh varasemad südameinfarktid
- insult, aju neuroloogilised haigusseisundid
- kui kasutatakse vere vedeldavaid ravimeid (nt Coumadin)
- rasedus (EI: esimese 12 nädala jooksul, HILJEM: rütmiline aeglane hingamine ilma hingepeetuseta)
- astma (võib osaleda, inhalaator käeulatuses)
- bipolaarne häire või skisofreenia
- psühhiaatrilise seisundi või emotsionaalse kriisi tõttu haiglaravi viimase 10a jooksul
- tugevate sümptomitega PTSD (post-traumaatiline stressihäire) vajab terapeudi nõusolekut