Kas teha valikuid läbi südame või läbi pea?

Blogi

Kommenteeri
Ma ütlen alati, et tee nagu süda ütleb. Ütlen seda lastele ja sõpradele ja kõikidele oma lähedastele. Aga mida see minu jaoks üldse tähendab. Kerge on ju mul öelda teisele, kui teine tegelikult ei saa aru, mida ma mõtlen selle all.

Minu arvates on meie süda märksa targem kui meie aju. Kui midagi siin elus ei tundu õige ikkagi olevat, siis tuleb minema astuda. Ja varem või hiljem selgub, et see oli õige tegu. 

Enamus nendel kordadel, kui olemegi nende valikute ees, me kolime pähe, sest me arvame et meie tarkus on peas. Kuid minu meelest see pole nii. 

Sinu ja minu kõige suurem tarkus on südames. 

Mõtle, kui tekib loode, siis süda hakkab lootel ennem lööma, kui miski muu. Teadlased väidavad isegi, et südamest tuleb 60 korda enam energiat kui ajust. 

Seega süda mõjutab või on alustala aju tööle, mitte vastupidi. Me ka ei saa 100% usaldada enda pead, sest see on loodud meid kaitsma kõikvõimalike ohtude eest siin maailmas ning kultiveerib seeläbi meisse hirme. Süda aga näitab, kuhu meil tõeliselt vaja minna on. Võikski väita, et peas elamine on täiesti mõtetu, siis  oled sa surnud. Sellisena ei suuda sa näha selle maailma imesid, ilu, selgust otsustamisel, rahu kui sa elad peas. Tõeliselt läbi südame elades avad sa endas potensiaali, sest sa oled ühenduses enda tunnete, intuitsiooniga.

Peas elamine on aga praktiline. Saame kalkuleerida plusse ja miinuseid. Arvutada asju läbi hirmuvalemite, et jõuda otsusteni. Mingi selguseni, mingi loogikani. Praktiline läbi kalkuleeritud otsus annab meile turvatunde, sest justkui oleme läbi mõelnud kõik ohud. Aga selles protsessis oleme madalama sagedusega mistõttu tõmbame ligi ebaõnnestumist, pettumust, ärevust. 

Muidugi sellisel turvatundel on omad plussid ja ma ei väidagi, et me ei peaks seda vahest kasutama. Aga kui su süda ütleb samal ajal midagi muud, kui pea ja sa ignoreerid oma südant, siis ootab sind ees pettumus, ärevus ning uued katsumused. 

Südame järgi elades juhib see sind alati sinu tõelisse olemusse. Seal asuvad meie potensiaal ja kirg. Kõik vastused on meie sees olemas. 

Kõik mida sa vajad, on sul juba olemas. Lihtsalt järgi oma südant. Ja su pea võibki sind oma dialoogidega segadusse ajada aga sul tuleb ikkagi järgida kedagi, kes on vanem, targem ja võimsam sellest – enda südant!

Sille Ruus / Armastusetee


Lisa kommentaar

Email again: