Kommenteeri

Leia pimeduses üles valgus

Kõikidel inimestel tuleb ette süngeid päevi ja depressiooniperioode. Erandid pole. Ma ei tea kedagi, kes poleks elanud depressiooniga või masendavas olukorras. Millised on mõned asjaolud, mis teid halvasti mõjutavad? Millised elu osad annavad sulle tunde, et soovid loobuda?
Paljude jaoks on armastatu surm suure pimeduse aeg, mil kogu valgus näib kaduvat. Neile, kes seisavad silmitsi lahutusega või kes võitlevad suhte pärast, võib ka tunduda, et neid ümbritseb tume pilv

. Teised kogevad tervise halvenemist. Kurbus, mida tunned enda füüsilise heaolu languse tõttu, võib tekitada rõhutud meeleolu. Võib-olla oled viimastel aastatel kaotanud töökoha, mis mitte ainult ei kahjusta pere rahanduslikku seisu, vaid laastab samaväärselt ka ego. On ka palju teisi olukordi, mis põhjustavad depressiooni, ja kõik meist on silmitsi seisnud ebakindluse, tragöödia ja leinaga. 

Elu proovikivid kutsuvad esile kurbust, viha ja leina. Nõustaja rollis julgustan inimesi kindlasti neid tundeid omaks võtma, istun inimestega pimeduses ning tunnistan nende valu ja kaotust. Meil kõigil on hinges pimedad ööd ja perioodid, mil tahame nutta, tunneme viha ning võtame omaks pimeduse ja kogetud kaotused. Üks asi on kindel – elu toob meile pidevalt ootamatuid raskusi ja leinaaega, millega me pole kunagi tahtnud kokku puutuda.

Mäletan, et kogesin ühte neist pimedatest päevadest, mida meil kõigil on ette tulnud. See oli päev, mil minu kaaslane otsustas naasta tagasi oma eelneva suhte juurde. Minu maailma varises kokku ja ma leidsin ennast totaalses pimeduses. Kogesin korraga hüljatust, istutust, valu, täielikku tuimust elu suhtes, puudus igasugune rõõm. Ma ei suutnud õue minna, isegi mitte pesema, meikimisest rääkimata. Veetsin päevad tuimalt lakke vahtides. Mingi hulga päevade pärast suutsin enda vedada sõbraga jalutama. Jätkates oma sõbraga kõndimist, mõistsin, kuidas hea sõbra valgus võimaldas mul näha valgust ja rõõmu vaatamata raskustele, millega rinda pistsin.

Mõnikord peame minema välja ja leidma maailmast valguse ja armastuse allikad. Valgus tõmbab meid. Meile meeldib vaadata, kuidas tuled jõulupuul vilguvad. Me käime telkimas, et näha, kuidas tähed taevast valgustavad. Imetleme täiskuud, mis särab kogu hiilguses.

Kusagil sügaval endas teame, et raskuste, leina ja depressiooni ajal kutsutakse meid valgusallikaid üles leidma. Kui tunned, et tahaks kõigele käega lüüa ja depressiooniga leppida, siis loodan, et sinu sees on midagi, mis ütleb: „Tõuse üles ... Ära loobu ... Võta elu omaks.“ Maya Angelou ütles hästi: „Kogu mu töö eesmärk on öelda: „Võid kogeda palju lüüasaamisi, kuid sa ei tohi olla lüüasaanud.“ 

Kui oled raskes olukorras, julgustan sind leidma pimeduses valgustatud kohti. Raskes olukorras on hea aeg:

• Saada kokku teiste inimestega, kes seisavad samuti silmitsi kaotusega, mis sarnaneb teie kaotusega

• Palvetada, mediteerida või harjutada kerget joogat

• Konsulteerida asjatundjaga

• Hinnata heade sõprade olemasolu ja tuge

• Pidada päevikut

• Treenida, kõndida või matkata

• Läbida tervisekontrolli

• Mängida või kuulata muusikat

• Tegeleda sisukate hobidega

• Võtta aega ja olla enda vastu armuline ja leebe


Leia pimedusest valgust.
Oled hoitud!
Sille Ruus /Armastusetee


Lisa kommentaar

Email again: