Kommenteeri

Suurim risk, mida võtta saame, on näidata maailmale oma tõelist palet.“

Jää iseendaks – on minu jaoks mu rännakuteel kujunenud üheks tähtsamaks põhimõtteks aga ka suurimaks väljakutseks. On ju kõige olulisem tunda rõõmu oma ainulaadsest maailmakogemusest ja olla autentne.

Eksistentsialist Søren Kierkegaard uskus, et inimese tõeline kutsumus on jääda truuks oma ainulaadsele olemusele. Lisaks sellele, et elada sokraatliku elutarkuse järgi „tunne ennast“, oleme siin, et jääda iseendale truuks.

Thomas Merton on lausunud targad sõnad: „Armastus algab, kui laseme armastatul jääda täielikult iseendaks ilma, et üritaksime neid iseenda ideaalidele vastama sobitada. Vastasel juhul armastaksime neis vaid iseenda peegelpilti.“ Mulle on selgeks saamas, et iseendale truuks jäämisel peab laskma ka teistel olla need, kes nad on. See tähendab, et me ei saa armastada teisi oma ootuste põhjal selle kohta, missugused nad peaksid olema ja kuidas käituma. Peaksime inimesi armastama ja aktsepteerima hoopis selle põhjal, kes nad on, ja kui anname teistele loa jääda iseendaks, saame ka endal lubada olla sellised nagu me oleme.

Tahan oma jutuga jõuda sinna, et toksiline kuulujuttude levitamine, teistele hinnangute andmine ning ootused iseendale ja teistele takistavad nii meil endal kui ka teistel iseendaks jäämist. Kui õhutame teisi jääma iseendaks, julgustame neid lisaks ainulaadse moemaitse väljendamisele tegema eneseküllaseid valikuid ka karjääri, kodu, tugisüsteemi, auto, poliitiliste vaadete ja spirituaalsuse osas. Kui kinnitame inimeste vajadust rajada oma tee, anname sellega ka endile loa ise teed rajada. Loodan, et kuulad, mida su vaimul öelda on, ja elad oma elu sellisel moel, mis võimaldaks sul ja teistel jääda autentseks. 

Jää iseendale truuks!
Sille Ruus / Armastusetee
Lisa kommentaar

Email again: